Блог

Водневі велосипеди потраплять на масовий ринок через рік-два

Французький стартап Pragma відомий тим, що займався створенням водневих паливних елементів для військової техніки. У громадянську сферу компанія прийшла з водневими велосипедами. Один примірник коштує 7,5 тисяч євро, а зарядна станція для нього – 30 тисяч, пише Reuters. Проте компанія збирається виходити на масовий ринок.

Результат пошуку зображень за запитом "pragma bikes"

Компанія показала концепт водневого велосипеда ще в 2014 році. З тих пір йшли розробки та в листопаді минулого року французи заявили, що готові до продажу. Обсяг не був великим: компанія, за її заявами, змогла продати обмежений тираж в 60 одиниць. В Pragma кажуть, що в цьому році планують випустити ще 150 велосипедів, а потім виходити вже на масові продажі.

Pragma хоче зробити водневі велосипеди звичним засобом транспорту для жителів міст. В першу чергу це повинно статися через зручності, які тягне за собою використання такого транспортного засобу. Запас ходу водневої моделі Alpha- 100 км. А коли закінчується паливо, заміна паливного елемента займає 2 хвилини. В описі така концепція здається зручною і навіть конкурентоспроможною, але на практиці все інакше. Головний бар’єр – ціна. Сьогодні компанія продає кожен велосипед за 7,5 тисяч євро, а це ціна найдешевшої малолітражки. Але це ще не все. Інфраструктури для заправки водневих паливних елементів немає, тому доведеться десь знайти заправну станцію. Компанія продає і їх, але ціна водневої заправки в 4 рази перевищує вартість самого велосипеда.

Однак, творці вірять в потенціал своєї технології. Їх велосипед на двох літрах водню здатний, як уже було сказано, проїхати 100 км. Схожий запас ходу показують і просунуті електровелосипеди, але водень ефективніше. Один кілограм цього палива містить в 600 разів більше енергії, ніж в кілограмової літій-іонної батареї. Тому можна отримувати потрібні потужність і діапазон при меншій масі.

Також у французькій компанії обіцяють до виходу на масовий ринок знизити вартість водневого велосипеда принаймні до 5 тисяч євро. Це вже стандартна ціна для велосипедів високого класу. Розробники обіцяють додати в майбутні версії технологію, яка буде добувати водень прямо на борту велосипеда з води. В Pragma кажуть, що інтерес до моделі виявляють по всьому світу. Замовлення приходять з США, Норвегії, Іспанії, Італії та інших країн.

Тим часом вчені працюють над тим, щоб зробити водневе паливо більш доступним. Американські хіміки розробили пристрій, здатний одночасно виробляти паливо і електроенергію. Нова система генерує водневе паливо максимально екологічно чистим і дешевим способом, використовуючи для цього сонячну енергію.
Джерело: highttech.fm

ELEEK