Блог

Саудівська Аравія розпочинає перехід на електротранспорт

Енергетична компанія Saudi Electricity (SEC), що належить саудівській державі  і три японські компанії, зокрема, Nissan, досягли угоди про перший етап переходу королівства на електричний транспорт.

Результат пошуку зображень за запитом "nissan leaf"

Серед представників японської сторони – компанії Tokyo Electric Power (TEPCO), Takaoka Toko і Nissan, які готові допомогти Саудівській Аравії закласти фундамент системи електричного транспорту. TEPCO і Takaoka Toko займуться підготовкою станцій швидкої зарядки електромобілів, здатних повністю заповнити акумулятор за 30 хвилин, а Nissan поставить Saudi Electricity для початку три електромобіля, повідомляє Clean Technica.

Поки чітких часових рамок у цієї ініціативи немає, але передбачається, що якщо початкова програма буде реалізована успішно, вона буде розширена. Такий крок є частиною стратегії Саудівської Аравії зі скорочення залежності від нафти і зниження викидів вуглекислого газу, йдеться в заяві SEC.

Рік тому, на Всесвітньому енергетичному форумі, уряд Саудівської Аравії пообіцяв вкласти в сонячну і вітряну енергетику $ 30-50 млрд до 2030 року. Загальна потужність систем відновлюваної енергетики в країні досягне 10 ГВт. Раніше країна оголосила про плани поступового зниження залежності від нафти.

У порівнянні зі своїм близькосхідним сусідом, ОАЕ, запити Саудівської Аравії здаються вкрай скромними – всього три електромобіля в порівнянні з 50 автомобілями Tesla, які придбала компанія Uber для Дубаю. За прогнозами, до 2020 року на дорогах міста буде 32 тисячі електромобілів, а до 2030 їх число збільшиться ще на 10 тисяч. Країна збирається переходити на чистий транспорт і готова запропонувати власникам електромобілів безкоштовну зарядку.

Крім планів щодо переходу на чистий транспорт ОАЕ і Саудівську Аравію ріднить бажання побудувати в пустелі місто майбутнього. Зокрема, Саудівська Аравія виділить $ 500 млрд на будівництво мегаполісу NEOM. Місто буде повністю забезпечене енергією від поновлюваних джерел і стане найбільшим населеним пунктом, в якому не буде використовуватися викопне паливо. При цьому велику частину населення NEOM складуть роботи.
Джерело: Hightech.fm

ELEEK