Блог

Новий суперконденсатор ефективніший літій-іонних батарей

Полімерні матеріали, розроблені і протестовані фахівцями університетів Сарри і Брістоля, перевершують літій-іонні батареї в якості зберігання енергії і можуть бути використані в якості суперконденсаторів.

Директор дослідницького центру Superdielectrics Дональд Хайгейт вивчав матеріали, спочатку призначені для м’яких контактних лінз, протягом 40 років. Зокрема, його зацікавив гідратогенний вуглеводневий полімер, який вчені вирішили використовувати в якості основи для мембрани в паливних елементах. Зазвичай для цих цілей застосовують фторовуглерод, тому що, він більш стійкий до корозії. Однак, якщо внести зміни в полімерні ланцюжки, матеріал стає більш стійким.

Потім необхідно було надати матеріалу властивості електричної активності, і це також вдалося зробити. Рік тому вчені домоглися того, що діелектричні властивості полімеру виявилися від 1000 до 10 000 разів кращі, ніж у існуючих електролітів.

В ході випробувань дослідники досягли максимальної практичної потужності в 4ф/см2 на гладких електродах з металевої фольги. Сучасні суперконденсатори на ринку зазвичай досягають 0,3Ф/см2. Ще більш важливим є те, що вдалося досягти результату 11-20Ф/см2, коли полімери використовувалися разом з особливим чином обробленими електродами з нержавіючої сталі.

Якщо таких показників ємності можна домогтися в виробництві, то щільність енергії суперконденсаторів досягне 180 Вт*год/кг – більше, ніж у літій-іонних батарей, пише The Engineer.

Джерело: BuildingTech

ELEEK