Блог

Компанія Samsung розробила новий акумулятор на основі графену, з великою ємністю і швидкістю зарядки

Південнокорейська компанія Samsung Electronics розробила новий акумулятор для мобільних пристроїв та електротранспорту на основі графену, ємність якого на 45% вище, ніж у літій-полімерних аналогів, при цьому заряджається він в п’ять разів швидше.

Результат пошуку зображень за запитом "графеновый аккумулятор"

Як говориться в повідомленні компанії, фахівці Інституту передових технологій Samsung (SAIT) успішно синтезували графенові “кульки”, які дозволяють оптимізувати роботу літій-іонних акумуляторів. Так, батарея мобільного телефону на їх основі повністю заряджається за 12 хвилин, тоді як найсучаснішим існуючим акумуляторам в масовому виробництві потрібно не менше години.

 

У перспективі графенові акумулятори також можна буде використовувати в електромобілях. Вони продемонстрували стабільність роботи при температурах до 60 градусів Цельсія.

Графен – модифікація вуглецю, в якій його атоми утворюють “плівку” товщиною в один атом, має велику механічну твердість і рекордно високою теплопровідністю. Відкрито в 2004 році працювали в Манчестерському університеті фізиками Андрієм Гейм і Костянтин Новоселовим.

Samsung активізувала вкладення в розробку нових технологій після невдачі з Galaxy Note 7 в минулому році – відгук і зняття з виробництва смартфонів, які були схильні до спалаху і могли спонтанно вибухнути, обійшлися їй у $ 5 млрд.

SAIT знайшла можливість використання кремнію для синтезу графена в формі тривимірного попкорна і застосування отриманих кульок в удосконалених акумуляторах. Samsung подала патентні заявки на цю технологію в США і Південної Кореї.

ELEEK