Блог

Дивовижні екотехнології у світі

Сонячна енергія очистить зимові дороги

Дослідники з Вустерського політехнічного інституту (Массачусетс, США) запропонували новаторський на сьогодні спосіб очищення доріг від снігу – з використанням сонячної енергії. Вони переконані, що за допомогою сонячних панелей, подібних до тих, які встановлюються для обігріву будинків, незабаром можна буде взимку утримувати шосейні дороги чистими від льоду та снігу. Ідея полягає у прокладанні труб, заповнених спеціальною рідиною, під тротуарами вздовж доріг. Системи будуть накопичувати сонячну енергію в акумуляторах тепла в теплу пору року і віддавати її взимку. Крім того, це тепло можна буде використовувати для постачання енергії у будівлі, розташовані неподалік трас.

Вартість проекту оцінюється приблизно в 12 500 доларів на кожні 50 метрів укладеної труби плюс 1000 доларів щорічних витрат на обслуговування. Розробники переконані, що система окупиться упродовж піврічної експлуатації. У США є понад 3 млн миль автодоріг, які можна перетворити на джерело відновлюваної енергії.

Екологічна автостоянка

Багатоповерхова автостоянка в Чикаго, США, стала першою спорудою, оснащеною дванадцятьма вертикальними вітровими турбінами. Турбіни типу Helix S594 розташовані на південно-західному розі будинку, органічно вписуючись у фасад. Алюмінієві турбіни цього типу ловлять вітер з усіх напрямків і виробляють екологічно чисту енергію при швидкості вітру від 5 м/с. Кожна турбіна (вартістю 16 000 доларів)потужністю 4,5 кВт важить 600 кг, має розміри 4,8 х 1,2 м. На даху цієї одинадцятиповерхової автостоянки влаштовано зелене покриття. Дощова вода збирається у спеціальні цистерни. Тут є місця для зарядки електромобілів і навіть стоянка для велосипедів.

Енергоощадне освітлення застосовується у всіх приміщеннях, так само як і природна вентиляція. У вестибюлях встановлено стенди з інформацією про відновлювані джерела енергії, переваги й можливості енергоощадності та поводження з відходами.

Якщо цей багатофункціональний проект доведе свою ефективність, подібні установки можна буде встановлювати у будь-яких типах будівель.

Енергія сонця працюватиме на залізницю

Найбільша у світі споруда з фотоелектричним дахом постане у китайському місті Нанцзін, розташованому на південному сході країни. Нею стане новий вокзал, через який проходитимуть швидкісні поїзди. Після встановлення енергетичної установки потужністю 7 МВт ця громадська споруда буде найбільш енергоефективною у сучасному Китаї.

Проект з використанням високоефективних фотоелектричних модулів стане значною подією, що сприятиме зростанню розуміння та важливості використання відновлюваних джерел енергії. В Китаї цілеспрямовано проводиться політика зниження викидів вуглекислого газу та розвитку відновлюваних джерел енергії. Один із шанхайських вокзалів планується обладнати фотоелектричною установкою потужністю 6,7 МВт, розташувавши сонячні панелі на дахах будівлі, введеної в експлуатацію у липні 2010 року.

На думку розробників проекту, ці новітні технології допоможуть стимулювати розвиток сонячної енергетики в Китаї і сприятимуть будівництву нових екологічно чистих залізничних станцій.

ELEEK